top of page
lise değişim.jpg

Akademik Yaz Kampları & Okulları

Yaz okulları denilince akla her zaman yurt dışında belirli süreli yabancı dil öğrenmeye yönelik programlar gelir. Ancak gelişen dünyada her geçen gün farklılaşan eğitim sistemleri de bu gelişime ayak uydurarak öğrencilere birçok farklı akademik program geliştirmekte ve öğrencilerin yaz tatillerinde akademik gelişimlerini destekleyecek çözümler sunmaktadır.

 

Başta Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Birleşik Krallık olmak üzere bir çok ülkede gerçekleşen bu programlar, öğrencilerin üniversitede okumak istedikleri bölümle ilgili keşiflerde bulunabileceği, bölüm tercihlerini deneyimleyebileceği, kendilerine yaptıkları yatırımları ve akademik eğitimleri çeşitlendirebileceği imkanlar sağlamaktadır. Akademik yaz okulları, öğrencilere okumak istedikleri bölüme dair yurt dışındaki üniversitelerde ve üniversitelerin kendi akademisyenleri tarafından ders alma, kampüs hayatını tecrübe etme ve henüz lise seviyesinde lisans seviyesindeki dersleri tercih etme imkanı sağlamaktadır.

Yurt dışında geçireceği vakti maksimum akademik verimlilikle geçirmek isteyen, meslekleri öğrenip üniversite tercihi öncesi doğru yolda adım attığından emin olmak isteyen, erken yaşta üniversite tecrübesini deneyimlemek ve üniversite lisans seviyesinde derslere katılarak yetkinliklerini değerlendirmek isteyen öğrencilerin tercihi akademik yaz kampları & okulları, yurt dışında saygın üniversitelerin kampüslerinde ​düzenlenen ve öğrencinin profesyonel akademik dünyaya ilk kez merhaba dediği öğretici, keyifli ve fark yaratan programlardır. 

Bu programlara katılan öğrenciler hem üniversite bölüm tercihlerini daha sağlıklı bir şekilde yapma fırsatı yakalıyor hem de yurt dışında üniversite hayatını ilk elden ve erkenden tecrübe ederek üniversite planlamasını daha sağlıklı yapabilmek adına eşsiz bir şansa sahip oluyor. 

Standart yaz okulu programlarından farklı bir içeriğe sahip akademik yaz programları öğrencinin akademik beklentilerine bağlı olarak her öğrenci için özel olarak planlanmaktadır. 

Akademik yaz okulu programlarından her biri kendi ön koşuluna sahip olmakla birlikte;

  • İyi bir not ortalaması (80+)

  • İngilizce Dil Yeterliliği 

  • Motivasyon Mektubu 

Hangi Üniversitelerle 
Akademik Yaz Programları 
Geliştiriyoruz?

University of Cambridge
UCLA
Columbia university
University of Oxford
yale
Imperial college london

Akademik Yaz Okullarının Faydaları Nelerdir?

Öğrenmeye Farklı Bir Bakış: Akademik yaz kampları & okulları, öğrencilere geleneksel okul derslerinin dışında farklı konuları keşfetme fırsatı sunar. Bu programlar, gençlere ilgi duydukları alanlarda derinlemesine araştırmalar yapma imkanı verir.

Deneyim Kazanma: Akademik yaz kampları & okulları, öğrencilere gelecekteki kariyerleri veya akademik hedefleri için değerli deneyimler kazandırabilir. Bu deneyimler, öğrencilerin özgeçmişlerini güçlendirebilir ve üniversite başvurularında dikkat çekmelerine yardımcı olabilir.

Kişisel Gelişim: Akademik içerikli yaz programları, gençlerin kişisel gelişimine katkı sağlar. Yeni arkadaşlar edinme, liderlik becerilerini geliştirme ve özgüven kazanma gibi yetenekleri güçlendirir.

 

Kültürel Farkındalık: Birçok akademik yaz okulu, farklı ülkelerden gelen gençleri ağırlar. Bu, kültürel farkındalığı artırır, dünya görüşlerini zenginleştirir ve uluslararası bağlantılar kurma imkanı sunar.

raph. 

ogrenciler-icin-ovygo.jpg
bottom of page